Jechał za szybko i bez pasów, za to z promilami w organizmie
O 34 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość kierowca seata. Dodatkowo nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz jak się okazało, kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia, mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed sądem.
W minioną niedzielę, kilka minut po północy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem.
Mężczyzna jadąc ul. Lwowską przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h, dodatkowo nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie interwencji, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 41-latka. Badanie alkomatem wskazało, że w jego organizmie znajduje się prawie 1,7 promila.
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a seat, którym kierował został zabezpieczony na policyjnym parkingu.
Teraz, mieszkaniec gminy Tarnowiec będzie odpowiadał przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.
Policja przypomina:
Art. 178a kk
§1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§2. (uchylony)
§3. (uchylony)
§4. Jeżeli sprawca czynu określonego w §1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, art. 174, art. 177 lub art. 355§2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub dopuścił się czynu określonego w §1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§5. 6 Sąd orzeka przepadek, o którym mowa w art. 44b, w razie popełnienia przestępstwa określonego w §1 lub 4, chyba że zawartość alkoholu w organizmie sprawcy przestępstwa określonego w §1 była niższa niż 1,5 promila we krwi lub 0,75 mg/dm3 w wydychanym powietrzu albo nie prowadziła do takiego stężenia. Sąd może odstąpić od orzeczenia przepadku, jeżeli zachodzi wyjątkowy wypadek, uzasadniony szczególnymi okolicznościami.
(KPP w Jaśle)