InformacjeMiasto

Anna Falkowska-Bors zwyciężczynią jubileuszowej 10. edycji konkursu „Położna na Medal”

Dziesięć lat, dziesięć edycji i dziesiątki wyjątkowych specjalistek w swoim fachu wyróżnionych za zaangażowanie i profesjonalizm. To niezwykła historia konkursu „Położna na Medal”, którego jubileuszową 10. edycję właśnie zakończono. Zwyciężczynią została Anna Falkowska-Bors – położna z Jasła. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Elżbiecie Osińskiej z Polkowic i Barbarze Krasnodębskiej z Wejherowa. W sumie we wszystkich edycjach konkursu, w którym rywalizują najlepsze położne ogólnokrajowe oraz w poszczególnych województwach, zgłoszono aż 4 882 kandydatki. Matki, kobiety w ciąży, pacjentki oraz członkowie ich rodzin, oddali na nie łącznie ponad 211 tys. głosów, świadcząc tym samym o niezwykłym zaufaniu i uznaniu dla ich pracy.

W 10. edycji konkursu “Położna na medal” udział brało 512 kobiet, na które oddano łącznie 7 386 głosów. Wśród tegorocznych laureatek znajdują się położne, które swoją pasją i profesjonalizmem zdobyły uznanie pacjentek, ich rodzin oraz całego środowiska medycznego. Historie tych niezastąpionych specjalistek są dowodem na to, jak położne wpływają pozytywnie na życie kobiet w trakcie jednego z najważniejszych okresów ich życia.

Położna na medal pochodzi z Jasła, woj. podkarpackie

| FOT. © materiały prasowe Organizatora

Anna Falkowska-Bors, zwyciężczyni 10. edycji konkursu „Położna na Medal”, może pochwalić się 19-letnim doświadczeniem w zawodzie. Obecnie pracuje w NZOZ MEDYK S.C. przy ul. Mickiewicza 5 w Jaśle, gdzie spędziła już 16 lat swojej kariery. Wcześniej, przez 2 lata, pełniła funkcję położnej w Ośrodku Zdrowia w Dębowcu (2006-2008) oraz odbywała staż w szpitalu w Jaśle przez 1 rok (2000-2001).

Poza pracą zawodową, Anna Falkowska-Bors ma szereg pasji, takich jak podróże, wędrówki po górach, czytanie dobrej książki, aktywność fizyczna, zwłaszcza bieganie, oraz morsowanie. Z zapałem angażuje się również w działalność charytatywną, wspierając Fundację Kacper Stój.

Otrzymanie wyróżnienia w konkursie 'Położna na Medal’ dla mnie to nie tylko powód do szczęścia i dumy, ale również dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju zawodowego. Przejęcie zaszczytnego pierwszego miejsca otwiera przed mną szansę na większą widoczność i dotarcie do szerszego grona kobiet w różnym wieku. Praca jako położna to dla mnie nie tylko obowiązek, ale również prawdziwa przyjemność. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie, nawet jeśli w liceum rozważałam alternatywy takie jak psychologia czy leśnictwo – mówi Anna Falkowska-Bors.

Położne na medal z drugim i trzecim miejscem pochodzą z województwa dolnośląskiego i pomorskiego

Elżbieta Osińska z Polkowic (woj. dolnośląskie) wiceliderka tej edycji konkursu, to specjalistka z 31-letnim stażem pracy. Od 20 lat pracuje jako położna środowiskowo-rodzinna w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. Od lat uczy kobiety samobadania i prowadzi programy profilaktyki raka piersi. W punkcie laktacyjnym wspiera młode mamy w karmieniu piersią. Od trzech kadencji jest Delegatem i Pełnomocnikiem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu. W 2021 roku została wyróżniona odznaczeniem zawodowym „BENE MERITUS”. Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka trójki dorosłych dzieci. Wolny czas spędza w ogrodzie, lubi spacery i jazdę na rowerze.

Barbara Krasnodębska, która zajęła III miejsce, to położna z 35-letnim doświadczeniem w zawodzie. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie (woj. pomorskie) oraz prowadzi własną placówkę gdzie edukuje i przygotowuje młodych rodziców do nowych ról matki i ojca. Jest również opiekunem praktyk studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasją jej życia jest praca, a największą radość daje jej trzymanie w rękach nowo narodzonego dziecka. Prywatnie, szczęśliwa żona, matka oraz niedługo babcia. W konkursie „Położna na Medal” nominowana była już po raz trzeci, co stanowi dla niej ogromne wyróżnienie i docenienie jej pracy.

W ciągu dziesięciu lat istnienia konkursu, liczba zgłoszeń i oddanych głosów systematycznie wzrasta, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu społeczeństwa i uznaniu dla roli położnych w opiece okołoporodowej. To właśnie w jubileuszowej edycji konkursu warto podkreślić, jak wiele zawdzięczamy niezastąpionym położnym, które w codziennym trudzie pielęgnują zdrowie i dobro swoich pacjentek.

Ta wyjątkowa edycja konkursu to nie tylko kolejne ogłoszenie wspaniałych laureatek, ale także symboliczne podsumowanie dziesięciu lat niezwykłej pracy i zaangażowania przy tym bardzo potrzebnym projekcie. To jubileusz, podczas którego celebrujemy wysiłki położnych, ich rolę w społeczeństwie i wpływ na poprawę standardów opieki okołoporodowej. Dziękujemy wszystkim, którzy przez te lata wspierali naszą inicjatywę i z dużym optymizmem patrzymy na jej rozwój w przyszłości – mówi Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” S.P.

Informacje na temat wszystkich wyróżnionych położnych w tegorocznej 10. edycji, można znaleźć na stronie: https://poloznanamedal.info/laureatki

„Położna na Medal” – edukacja i promocja dobrych praktyk, wzmacniające opiekę okołoporodową

Od 2014 roku trwa nieustanna misja „Położnej na Medal”, kampanii społeczno-edukacyjnej, której celem jest nie tylko podnoszenie standardów opieki okołoporodowej w Polsce, ale również zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat kluczowej roli położnych w tym procesie.

Kampania kierowana przez Akademię Malucha Alantan (AMA), stworzona została z troski o jakość opieki nad kobietami w trakcie ciąży i po porodzie. Poprzez edukację i promocję najlepszych praktyk, „Położna na Medal” stawia sobie za zadanie wykreowanie środowiska, w którym każda kobieta i jej rodzina otrzymują pełną, profesjonalną opiekę.

Konkurs – wyróżnianie najlepszych

Jednym z filarów kampanii jest konkurs, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Akademia Malucha Alantan (AMA). Wyróżniając najlepsze położne w kraju, konkurs skupia się nie tylko na profesjonalizmie, lecz także na zaangażowaniu i roli położnej w życiu pacjentki i jej rodziny. Położne mogą zgłaszać się same lub być rekomendowane przez swoje pacjentki i ich rodziny. Zasady głosowania są klarowne: każda pacjentka i jej rodzina mogą oddać swój głos na jedną położną.

Patronaty i wsparcie

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) objęła honorowym patronatem 10. edycję kampanii, a Polskie Towarzystwo Położnych, pełniło rolę patrona. Wsparcie merytoryczne dostarczyła Fundacja „Rodzić po Ludzku”, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Polskie Centrum Edukacji, a marka Oktaseptal objęła kampanię mecenatem. Pomysłodawcą i organizatorem jest Akademia Malucha Alantan, we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi „UNIA”. Instytucje te wspólnie pracują, by każda kolejna edycja konkursu była szansą na uhonorowanie tych położnych, które codziennie wpływają pozytywnie na życie przyszłych matek i ich rodzin.

_______________________________

“Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, 10. edycji konkursu przyjmowane były od 1 kwietnia do 30 września 2023 r. Głosy na nominowane położne można było oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2023 roku. Oddawanie głosów odbywało się na stronie www.poloznanamedal.info

Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

[materiał prasowy]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button