terazJaslo.pl
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPROSZENIE
KULTURA | ROZRYWKA | EDUKACJA

Nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia

Zakończenie wakacji z GEN-em

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wakacje nie należą w tym przypadku do wyjątków. W miniony piątek najmłodsi mieszkańcy Jasła i okolic pożegnali je z Generatorem Nauki GEN.

Na dziedzińcu Generatora nie zabrakło kreatywnych warsztatów plastycznych, brokatowych tatuaży, gier podwórkowych, czy też zabaw tanecznych. Jakby tego było mało, na dzieci i młodzież czekały tego dnia spotkania z planszówkami i warcabami stupolowymi. Pożegnano też pszczoły, które zimę spędzą na pasiece.

Piątkowe popołudnie upłynęło w GEN-ie pod znakiem dobrej zabawy. Już po godzinie 13. na dziedzińcu Generatora zaczęły pojawiać się pierwsze osoby, które właśnie z GEN-em postanowiły pożegnać tegoroczne wakacje. Nic w tym dziwnego. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Jasła i okolicznych miejscowości organizatorzy wydarzenia przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji. O nudzie nie mogło być mowy.

Dziedziniec Generatora podzielony został na kilka stref, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od kreatywnych warsztatów plastycznych, na grach podwórkowych kończąc. Studio Tańca AT Dance zaprosiło dzieci do wspólnych zabaw taneczno-ruchowych.

Dzięki Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Jaśle najmłodsi goście GEN-u, mogli z kolei wzbogacić się o brokatowy tatuaż na ręce.

Po trzech godzinach nieustannych zabaw na świeżym powietrzu, przyszedł wreszcie czas na seans filmowy. W sali audytoryjnej odbyła się projekcja filmu animowanego pt. „Luis i obcy”. Opowieść o chłopcu oraz trzech sympatycznych i trochę zwariowanych kosmitach, których połączyła międzygalaktyczna przyjaźń okazała się doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń.

Miłośników intelektualnej rozrywki zaproszono do Pracowni Aktywności Społecznych na spotkanie z Józefem Zdebikiem, wieloletnim popularyzatorem gry w warcaby stupolowe. Wizyta w GEN-ie była więc doskonałą okazją do tego, aby rozegrać z mistrzem choć jedną partię warcabów, w które grywano już w pierwszej połowie osiemnastego stulecia.

W organizację zakończenia wakacji z GEN-em włączyła się również Mediateka, gdzie pod okiem instruktorów z Fundacji GraTy, można było pograć w planszówki.

Tego dnia pożegnano również małą pszczelą rodzinę, która zamieszkuje specjalny ul edukacyjny. Sympatyczne czarno-żółte owady spędzą zimę w pasiece. Do GEN-u wrócą wraz z nastaniem kolejnej wiosny.

(GEN w Jaśle)

Back to top button