terazJaslo.pl
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPROSZENIE
INFORMACJEMIASTO

„Dobra drużyna PZU”: granty dla młodzieżowych klubów piłkarskich z powiatu jasielskiego

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Sześć młodzieżowych klubów piłkarskich działających na terenie powiatu jasielskiego zostało zakwalifikowanych do udziału w programie prewencyjnym „Dobra drużyna PZU”. Środki przekazane przez największego polskiego ubezpieczyciela wpłyną na poszerzenie oferty edukacyjno – sportowej, a w rezultacie przyczynią się do podniesienia aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Dzisiaj, w samo południe, na stadionie piłkarskim przy ulicy Śniadeckich 15 w Jaśle, uroczyście ogłoszono listę klubów sportowych z terenu powiatów jasielskiego i krośnieńskiego, które zostały zakwalifikowane do drugiej edycji programu prewencyjnego „Dobra drużyna”. Jego ambasadorem jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń – największy polski ubezpieczyciel, którego dominującym właścicielem jest Skarb Państwa reprezentowany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Po odbiór symbolicznych promes, które są potwierdzeniem otrzymania środków z programu „Dobra drużyna”, na murawie stadionu pojawili się władze poszczególnych klubów, kadra trenerska, młodzi sportowcy, lokalni działacze piłkarscy oraz goście specjalni.

Na wstępie spotkania Łukasz Turkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu, Sponsoringu i Prewencji PZU objaśnił, że program „Dobra drużyna” został powołany do życia dwa lata temu w odpowiedzi na deficyt ruchu jaki ujawnił się w trakcie i po pandemii.

Chcemy zachęcić jak największą grupę dzieci i młodzieży do tego, żeby ruszała się, żeby uprawiała sport. To jest dla nas cel najważniejszy, bo człowiek, który rusza się i uprawia sport to jest człowiek zdrowszy. A zdrowszy człowiek to jest zdrowe społeczeństwo. A zdrowe społeczeństwo to społeczeństwo, które może budować dostatniość państwa. Z punktu widzenia ubezpieczyciela zdrowy obywatel to taki obywatel, który dla naszego biznesu jest lepszy. Więc łączymy te aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu tworząc właśnie taką ofertę jak „Dobra drużyna”, czyli program grantowy przeznaczony dla klubów dziecięco – młodzieżowych z całej Polski. Program, który ma docenić przede wszystkim kluby z Polski lokalnej, wyrównując szanse na uzupełnienie oferty sprzętowej i sportowej. Doceniamy kluby, które są klubami aktywnymi w mediach społecznościowych, które są aktywne w społeczności lokalnej przez udział w wydarzeniach, organizację turniejów, pikników, etc. – powiedział przedstawiciel sponsora tytularnego.

W tym roku przedsięwzięciem objętych zostanie około 120 tys. dzieci i młodzieży z całego kraju. Jak podkreślił Łukasz Turkowski, PZU jako spółka Skarbu Państwa zwraca w ten sposób część środków, które wypracuje, społeczeństwu.

„Dobra drużyna” to taka wspólnota. Mam nadzieję, że poza tym, że budujemy tą wspólnotę ludzi zdrowych i aktywnych, takim efektem ubocznym będą mistrzowie. Być może tutaj z nami jest już jakiś nieujawniony Mistrz Polski, Świata, Europy, Olimpijski. Tego Wam życzę. Bardzo cieszę się, że widzę też owoce tego wsparcia jakie oferuje PZU. Widzę na koszulkach nasze logo. Widzę w mediach społecznościowych, że te środki, które otrzymaliście w ramach programu grantowego pracują na to, abyście mogli osiągać ten mistrzowski poziom. – dodał.

Piotr Rycerski, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina zwrócił uwagę na społeczną odpowiedzialność biznesu, którą Grupa PZU kieruje się realizując szereg przedsięwzięć adresowanych do mieszkańców polskich miast, miasteczek i wsi.

Widać, że ta społeczna odpowiedzialność biznesu trafia również tutaj do nas, do naszego regionu podkarpackiego. Kilka tygodni temu PZU gościło z miasteczkiem zdrowia. Dzisiaj jesteśmy tutaj w ramach programu „Dobra drużyna”. To jest to, na co stawiamy – stawiamy na to, żeby te spółki Skarbu Państwa dzieliły się zyskiem z naszym społeczeństwem. Żeby podejmowały te pozytywnie społeczne działania takie właśnie jak „Zdrowe życie” czy „Dobra drużyna”. Zależy nam na tym, żeby promować wśród młodych ludzi, wśród młodych piłkarzy tą postawę dbania o dobrą kondycję fizyczną, rozwijania się w zakresie sportu, szukania przyszłości w tym wszystkim. Bez względu na to, gdzie mieszkacie – czy jest to duże miasto, małe miasteczko czy mała wioska. Również to ma na celu ten program, bo w większości te środki są skierowane nie do dużych miast, gdzie infrastruktura sportowa i zaangażowanie dużych klubów na rzecz rozwoju sportu wśród młodzieży jest bardzo intensywne, ale żeby każdy – również z małego miasteczka i małej wioski – miał takie same szanse na rozwijanie swoich umiejętności sportowych i dbanie o swoją kondycję fizyczną. Dziękuję tutaj Grupie PZU za to, że promuje zdrowe życie, promuje aktywność fizyczne, bo to są działania, które są inwestycją w przyszłość naszego społeczeństwa. – powiedział.

Na spotkaniu z młodymi sportowcami obecne były również parlamentarzystki ziemi jasielskiej: posłanka Maria Kurowska oraz senator Alicja Zając, która podkreśliła, że inwestycja w zdrowie i młode pokolenie to jest przyszłość Polski.

Bardzo dziękuję za ten projekt. Dzisiaj marka PZU stała się marką światową od kiedy jest noszona na lewej piersi Igi Świątek, naszej gwiazdy tenisa. Ale myślę, że dla nas tutaj lokalnie – dla powiatu jasielskiego, krośnieńskiego – właśnie te drużyny, których część zgromadziła się na murawie stadionu Czarnych Jasło to jest właśnie ta przyszłość. Wiemy jaki był czas miniony, gdzie nie można było chodzić na zajęcia sportowe, gdzie nie można było chodzić do szkoły. Teraz chcemy to odwrócić. Chcemy inwestować w zdrowie młodego pokolenia. – powiedziała Alicja Zając.

Granty w wysokości 10 i 15 tysięcy złotych otrzymały następujące stowarzyszenia i organizacje piłkarskie z powiatu jasielskiego: Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło, Ludowy Klub Sportowy Tempo Nienaszów, Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” Jasło, Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Dębowiec – Zarzecze, Osiedlowy Klub Sportowy Sobniów Jasło oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Gminny Klub Sportowy Zarzecze – Dębowiec.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, środki te mogą być przeznaczone na pokrycie wydatków w czterech obszarach: wynajem obiektów sportowych dla celów prowadzenia zajęć sportowych oraz organizacji rywalizacji sportowej, zakup sprzętu sportowego, transport na zawody sportowe oraz opłaty startowe za udział w rozgrywkach i zawodach sportowych.

Zaproszeni goście życzyli młodym sportowcom dobrego wypoczynku w czasie wakacji, a zarządzającym i trenerom samych sukcesów.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla dzieci dodatkowe atrakcje: trenażery, równoważnie, bramki celnościowe, refleksomierz, slackline oraz bufet z przekąskami, deserami i napojami.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Back to top button