Skołyszyn najlepszy w zawodach sportowo-pożarniczych
Seniorzy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie mistrzem powiatu jasielskiego w zawodach sportowo-pożarniczych. Na drugim miejscu uplasowała się broniąca tytułu sprzed dwóch lat jednostka z Brzysk, a na trzecim Tarnowiec. Zwycięzców wyłoniono podczas niedzielnych (01.09) eliminacji rozegranych na stadionie sportowym w Osieku Jasielskim.
Na VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zakwalifikowało się dziesięć drużyn seniorskich (Tarnowiec, Skołyszyn, Krempna, Mrukowa – gmina Osiek Jasielski, Dąbrówka – gmina Brzyska, Sieklówka – gmina Kołaczyce, Mytarz – gmina Nowy Żmigród, Brzyska, Osobnica – gmina Jasło, Cieklin – gmina Dębowiec) i siedem drużyn juniorskich (Brzyska, Skołyszyn, Duląbka – gmina Dębowiec, Mytarz – gmina Nowy Żmigród, Pielgrzymka – gmina Osiek Jasielski, Samoklęski – gmina Osiek Jasielski, Bierówka – gmina Jasło) reprezentujących dziewięć gmin powiatu jasielskiego, z wyłączeniem miasta Jasła.
Eliminacje, których organizatorem byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, odbyły się przy rzęsistych opadach deszczu na obiektach kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Osieku Jasielskim, z wykorzystaniem trawiastej płyty stadionu piłkarskiego oraz bieżni lekkoatletycznej.
– Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startów w zawodach wyższego szczebla. Organizacja tego typu wydarzeń stanowi okazję do skonfrontowania własnych umiejętności z innymi kolegami i koleżankami, w duchu współzawodnictwa i sportowej rywalizacji. – powiedział druh Stanisław Święch, prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle.
Sędzią głównym zawodów był bryg. Marek Górniak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a sędziami pomocniczymi funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Dowódcą uroczystości był druh Piotr Kosiek.
Po pokonaniu 400-metrowego okrążenia przez sztafetę oraz wykonaniu ćwiczeń bojowych wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców najlepsze wyniki osiągnęły kolejno: Brzyska (1038,3 pkt.), Samoklęski (1027,7 pkt.), Skołyszyn (1023,1 pkt.), Bierówka (1009,2 pkt.), Pielgrzymka (1005,6 pkt.), Mytarz (966,55 pkt.), Duląbka (965,6.). Pierwsze miejsce zajęły także dziewczyny z Brzysk (1025,3 pkt.). Na drugim miejscu sklasyfikowano drużynę z Bierówki (980,25 pkt.).
Wśród seniorów zwyciężyła drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie, zdobywając po sztafecie i ćwiczeniach bojowych 105,2 pkt. (jako jedyna bez punktów karnych). Drugie miejsce zajęły Brzyska (105,5 pkt.), trzecie Tarnowiec (113,9 pkt.). Na kolejnych miejscach tuż za podium uplasowali się: Mytarz (122,0 pkt.), Sieklówka (124,2 pkt.), Krempna (124,9 pkt.), Mrukowa (127,0 pkt.), Osobnica (134,0 pkt.), Cieklin (138,9 pkt.) i Dąbrówka (140,6 pkt.).
W grupie C (kobiety) zwyciężyła Krempna (146,8 pkt.) przed Szebniami (146,9 pkt.).
Puchar Prezesa Zarządu Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józefa Biernackiego dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymał Michał Madejczyk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Brzyskach.
Rywalizacji poszczególnych ekip przyglądali się m.in. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. Wiesław Latoszek wraz ze swoim zastępcą mł. bryg. Bogdanem Ziembą, wicestarosta jasielski Franciszek Miśkowicz, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Andrzej Wędrychowicz, Komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie kom. Jacek Krzyżak, wójt gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski oraz dyrektor Biura Poselskiego Bogdana Rzońcy Mateusz Lechwar.
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, Senator RP Alicja Zając, Posłowie na Sejm RP Bogdan Rzońca, Marek Rząsa i Piotr Tomański oraz starosta jasielski Adam Kmiecik.
Do pobrania:
Klasyfikacja końcowa – grupa A (seniorzy) i C (seniorki) – plik .pdf
Klasyfikacja końcowa – MDP – plik .pdf
Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl
Dziewczyny z Krempnej mialy obowie sportowe poniewaz komendant z szebni sie zgodzil. A co do punktow karnych to dlaczego szebnie ich nie dostaly? Na sztafecie nawet rozdzielacza dobrze nie umialy polozyc. Dopiero je sedziowie poprawiali. Wygrali lepsi…
Dajcie spokój jednym i drugim były dwie druzyny więc musiało być pierwsze i drugie miejsce.Coś tam przeważyło na szali że Krempna była lepsza, więc po co te zgrzyty, Szebnie też kiedyś miały pierwsze miejsce i to też było niesprawiedliwe? bo co bo miały inne buty? Dajcie spokój z tymi przepychankami, Cieszcie się że rosnie nowa młoda ambitna kadra , więc nie podcinajcie im skrzydeł. Do zobaczenia za rok.
Nie znam ani jednej ani drugiej drużyny ale z tych komentarzy wynika że zawodniczki z Szebni jako stare weteranki były za dużo pewne siebie i dlatego duma je zniszczyła a ta druga druzyna była po raz pierwszy więc się starały.Czy zawsze pierwszymi muszą być starsi stażem. Drużyna która wygrała była lepsza a te żale nad przegranymi schowajcie do kieszeni.Nie posądzajcie sędziów o niesprawiedliwośc tylko trzeba się było przyjżeć tym dumnym i pewnym siebie damulkom które przyszły z makijarzem jak na pokaz mody, myślały że tym nadrobią swoje niedołęstwo ale się przeliczyły. Znam się na tym doskonale ponieważ też kiedyś byłem strażakiem i też wygrywałem i przegrywałem i co miałem się denerwować bo nie miałem takich samych butów? Palnijcie się we łby i pozwólcie że wygrywają lepsze.
P.S. do „obrońców” Krempnej: widac że te wszystkie komentarze pisze jedna i ta sama osoba. Trochę to jest żałosne.
Owszem, niektóre dziewczyny z Szebni także miały obuwie sportowe, które ubrały po zobaczeniu tego co dzieje się w drużynie Krempnej, jednak od razu zostały upomniane przez sędziów i spowrotem przebrały na obuwie bojowe. Na bojówce wszystkie biegły w ciężkich butach. Dlaczego nie było upomnienia dla Krempnej??? hmm bardzo jest to ciekawe. A co do mechanika, może nie zostało to dobrze sprecyzowane… owszem mechanikiem może byc mężczyzna, ale wówczas jedna z zawodniczek podaje klucze i smoka, a mężczyzna zajmuje się tylko i wyłącznie pompą. U Krempnej obydwie te funkcje pełnił mężczyzna, zabrakło „kobiety mechanika”. W regulaminie jest to jasno określone. To że Krempna pierwszy raz wystawiła dziewczyny do zawodów to nie jest wytłumaczenie, brak doświadczenia nie zwalnia z przestrzegania zasad. Z resztą co tu dużo gadać, każdy może wyrazić swoją opinię na ten temat, a i tak nic nie da się poprawić.
jedna dziesiąta sekundy … (jak dobrze pamietam) bardzo ciekawe jak zostalo to obliczone!!!!!!! mam nadzieje ze na przyszlosc sedziowie beda z innego powiatu, moze w koncu zawody beda sprawiedliwe !!!!!
A tak to zostalo obliczone ze bierze sie czasy i z bojowki i ze sztafety. Dziewczyny z OSP Krempna byly lepsze w sztafecie o 1s a w bojowce tylko o 0.3s gorsze wiec zadecydowaly w tym przypadku setne. Widac ze ktos jest tu nie doinformowany i przemawia przez niego w tym przypadku zazdrosc
o MalaMi: Może na wojewódzkie
sobie też ustalicie i pobiegniecie w
lakierkach :D Powodzenia
dziwne, że kaźdy widział buty krempnianek, te z Szebni też miały sportowe, nie adidaski co prawda ale trampeczki
wszystko jest żałośnie śmieszne :D
widać OSP KREMPNA jest traktowana
tak jak by to były zawody dla nie do
końca zdrowych osób.. ;)
nie sądz wg siebie
tyle błędów
co zawodniczki z krempnej popełniły
to się w pale nie mieści.. już na starcie powinny być zdyskwalifikowane..
mechanikiem był mężczyzna …
mechanikiem MOŻE być mężczyzna, poczytaj regulamin, jak nie czytało nie zabiera głosu
komend również nie było słychać
aparat słuchowy wypadł czy za dużo %?
a do
tego w trakcie skręcania ssawnego
jednej z zawodniczek spadł hełm.. ;)
to jest niby błąd? Z tobą jest coś nie halo, odstaw to
nie będę wspominał o dowódcy oraz o błędzie w trakcie sztafety..
No jaki był ten błąd? Hę?
kumaci wiedzą co się dzieję ..
Kumaci wiedzą, ty do nich nie należysz
Co do butów sportowych to nie które dziewczyny z Szebni też je miały. Ale widze że kogoś tu zazdrość zżera że na pierwszych zawodach wygrana. Oczywiście nie chce tu nikogo faworyzować. dziewczyny z Szebni też pokazały klase
Do żenuaa… : po pierwsze w drużynie żeńskiej mechanikiem może być mężczyzna. Jeśli się nie jest zapoznanym z regulaminen zawodów strażackich to lepiej się na pewne tematy nie wypowiadać. Po drugie dowódca nie mowi do wszystkich w koło tylko do zawodniczek więc nie musi bć go nie wiadomo jak słychać wystarczy że sędzia słyszy czy komenda jest dobrze wydana. Jeśli uważasz że były jakieś błędy w sztafecie to prosze bardzo wymień. Co do punktów karnych to dziewczyny z Szebni też miały dużo błędów których im nie uznano. Jeśłi chodzi o hełm to nie jest to zaliczane do punktów karnych (regulamin się kłania).
Widze, że co niektórzy dopiero na drugi dzień zorientowali sie kto jakie miał buty.
Nie jestem pewien czy lepiej biegło się po mokrym podłożu w leciuchnych trampusiach czy w solidnych butach z solidnymi protektorami.
Co by nie pisać punkty karne należały sie tak samo jednej jak i drugiej drużynie.
Tak na koniec jak by nie patrzeć dziewczyny, które dopiero stawiają pierwsze kroki poradziły sobie znakomicie, i to jest bezdyskusyjne.
A tak apropo… Gdzie był komendant z Szebni, że nie dopilnował wszystkiego, a może to tylko jakaś zawiedziona czy jakiś wielbiciel wylewa tu swoje flustracje a podczas zawodów siedział jak mysz pod miotłą.
Ciekawe co na to drużyny, które też nie były ubrane zgodnie z regulaminem, a takich było więcej. Zwykła zawiść przez kogoś przemawia
to wszystko jest żałośnie śmieszne :D widać OSP KREMPNA jest traktowana tak jak by to były zawody dla nie do końca zdrowych osób.. ;) tyle błędów co zawodniczki z krempnej popełniły to się w pale nie mieści.. już na starcie powinny być zdyskwalifikowane.. mechanikiem był mężczyzna … komend również nie było słychać a do tego w trakcie skręcania ssawnego jednej z zawodniczek spadł hełm.. ;) nie będę wspominał o dowódcy oraz o błędzie w trakcie sztafety.. ;) wcale za to punktów karnych nie powinno być.. kumaci wiedzą co się dzieję .. Gratulacje dla dziewczyn z OSP Krempna za w PEŁNI ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO ! :D
Do MalaMi: Może na wojewódzkie sobie też ustalicie i pobiegniecie w lakierkach :D Powodzenia
i znów ktoś niedoinformowany zabiera głos. W sztafecie SZEBNIE były gorsze o 1s a w bojówce lepsze o 2s więc strata była odrobiona bez dwóch zdań. Wszyscy powyżej mają racje, regulamin jest regulaminem i nie ma „dogadywania się”, jeśli drużyna nie posiada odpowiedniego umundurowania i obuwia to powinna starać się je skompletować albo po prostu nie brać udziału w zawodach. Nikt nie ma chyba pretensji do konkretnych drużyn, to normalne że skoro pozwolono dziewczynom biegać w trampkach to wybrały właśnie tą opcje, w takich butach jest wygodniej i biega się szybciej. Na przyszłość organizatorzy powinni odgórnie ustalić wytyczne z którymi sie nie dyskutuje i nie będzie takich problemów. I wydaje mi się, że nikt się nie „pluje” tylko obiektywnie komentuje to co widział.
to trzeba było
dać egzekwo dwa I miejsca, a nie
„wymyślać” jakieś śmieszne 0,1 sekundy bo to jest kwestia błędu
ludzkiego, jednego naciśnięcia na
guzik w stoperze, albo i nie
różnica 0.1s to SKŁADOWA dwóch wyników rozumisz? Po dodaniu dwóch różnych wyników jest wynik ostateczny, rozumisz?
Skoro w szafecie były o 1.0s lepsze a w bojówce 0.3s gorsze to i tak wynik jest zawyżony na korzyść dziewczyn z Szebni :D sie już nie pluj :D
jak
to jest, że niektórym drużyną pozwala się na wiele i przymyka oko na
zasadnicze błędy, jak np. brak obuwia
bojowego.
Wszystko, odnośnie obuwia, było ustalone na 2m-ce przed zawodami, więc pretensje do komendanta z Szebni, że wyraził zgode :D
Dziewczyny z Krempnej ćwiczyły 12 razy i dały rade zawodowcom hehe, drużyna powstała pod koniec czerwca
W grupíe A zgodnie z regulaminem ubiór moro, koszarówki kombinezon, a Brzyska ubranie dresowe podobnie buty ,następnie sedziowie prywatnie cwiczą z druzyną a na zawodach są w komisji sędziowskiej,organizacja była kiepska trzeba było dzwigaąć sprzęt kilkaset metrów. Tych zaniedbań było duzo ale szkoda bo i tak nic się nie zmieni komísja sędziowska powinna byc z innego terenu.
Gratulacje dla OSP Skołyszyn, no i oczywiście dla dziewczyn z Szebni ;)
P.S
Na zdjęciach bardzo o rzuca się w oczy jak znaczna większość nie potrafi trzymać kroku, poprawcie to następnym razem ;)
Wielkie brawa dla sędziów za sprawdzanie wieków przy drużynach MDP niektórzy uczestnicy mieli po 16-19 lat i podrabiane legitymacje jak zawsze i mają wygrane zawody !
Jasne, że wystartują! ;) Poprawimy swój wynik nie tylko o 0,1s ale dużo więcej hehe. Wcale nie czujemy się zniechęcone, to dla nas duże wyróżnienie móc reprezentować naszą Gminę Jasło, starałyśmy się i czujemy się usatysfakcjonowane. A kolejność na podium może kiedyś zmienimy. Gratulacje dla OSP Tarnowiec i MDP Bierówka oraz dla wszystkich zwycięskich drużyn. Powodzenia na zawodach wojewódzkich i do zobaczenia na następnych zawodach.
Zawody zakłóciła obrzydliwa pogoda, ale nie był to jedyny mankament. Nie popisali się sędziowie, którzy nie do końca chyba zapoznali się z regulaminem, bądź poprostu nie dogadali się między sobą. Ile sędziów tyle wersji regulaminu. Miejmy nadzieje, że w przyszłości będzie to bardziej dograne. Powtórka z rozrywki sprzed dwóch lat czyli problem z drużynami w grupie C. Jak to jest, że niektórym drużyną pozwala się na wiele i przymyka oko na zasadnicze błędy, jak np. brak obuwia bojowego. Dziewczyny z OSP Szebnie przyjechały pewnie z nadzieją, że tym razem będzie sprawiedliwie, jednak nie było im dane. Prawdą jest że obydwie drużyny kobiece szły łeb w łeb jednak pierwsze miejsce należało się OSP Szebnie. Jeśli sędziowie nie mogli się zdecydować to trzeba było dać egzekwo dwa I miejsca, a nie „wymyślać” jakieś śmieszne 0,1 sekundy bo to jest kwestia błędu ludzkiego, jednego naciśnięcia na guzik w stoperze, albo i nie. Nie obrażając nikogo to było śmieszne. Ciekawi mnie czy na przyszłych zawodach Szebnie wystartują, widać że dziewczyny sa zacięte i nie przejmują się ocenami, ale to jak było napewno ich nie motywuje. Gratuluje zwycięscą we wszystkich grupach, a szczególne brawa dla Skołyszyna. Brzyska w końcu mają godnego przeciwnika. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
BRAWO SKOŁYSZYN :)
Byłem, widziałam, wiele w tym prawdy jest. Głowa do góry dziewczyny, kiedyś obiektywizm i sprawiedliwość wreszcie zagości. Pozdrawiam
Bardzo gratuluje drużynie OSP Skołyszyn, moze teraz oni zadzialają w krajowych :D ale jednak sedziowie w tym roku nie dopisali choćby nawet wiedzą na temat regulaminu zawodów bo chyba to powinni miec opanowane do perfekcji.. Gratuluje dziewczyna OSP Szebnie ze wg zdecydowały wziac udzial w zawodach po incydencie ktory mial miejsce dwa lata temu na zawodach w Skołyszynie, nie owijajmy w bawelne potrakowane zostały jak……….. bo miec lepszy czas na sztafecie i bojówce gdzie wszytsko umieszczone zostalo na filmie a zajac przy tym drugie miejsce .. kto tu chyba ewidentnie nie lubi OSP SZEBNIE – takie zachowanie bylo podle!! najgorsze jest to, ze chyba wszyscy odgórni myśla ze nikt niczego sie nie domysla i ze bylo to sprawiedliwe co potwierdzilo sie niedzielnymi zawodami w Osieku – jedna dziesiąta sekundy … (jak dobrze pamietam) bardzo ciekawe jak zostalo to obliczone!!!!!!! mam nadzieje ze na przyszlosc sedziowie beda z innego powiatu, moze w koncu zawody beda sprawiedliwe !!!!!